02
20

A síszövetség elnökének közleménye

Tisztelt Elnökség, tisztelt EB Elnök asszony!

A Magyar Sí Szövetségben kialakult helyzet miatt az Alapszabály és a Szervezeti és Működési Szabályzat által felhatalmazva 2018. február 14-i hatállyal kineveztem

Ügyvezető elnöknek Dr. Vámos Attila urat.

2018.
02
19

Alpesi sí diákolimpia

Mátraszentistván ad otthont a 2017/2018-as tanév országos döntőjének alpesi síben, február 23-25 között. A nevezési lista itt letölthető. Kérjük, az esetleges észrevételeket a következő email címen tegyék meg: berecz@startbudase.hu
A visszajelzések határideje: Febr. 20. kedd, 12 óra.

A versenykiírás itt letölthető

2018.
02
19

Elizabeth Swaney nem jutott döntőbe az olimpián

Szabadstílusú sízőnk első magyarként a félcső versenyszámában állt rajthoz. A két kvalifikációs futam után a 24. helyen végzett, és nem jutott tovább a keddi12-es döntőbe.

2018.
02
18

Jól teljesítettek alpesi sízőink

Kékesi Márton 42. Samsal Dalibor 44. lett az alpesi sízők óriás-műlesikló versenyének 110 fős mezőnyében, a jongphjongi síközpontban.

2018.
02
16

Két kiesés és egy 53. helyezés alpesi síben

A nők műlesiklásban, a férfi alpesi sízők szuper-G-ben versenyeztek a jongphjongi síközpontban.

2018.
02
16

Kónya Ádám összességében elégedett

Férfi szabadstílusú 15 km-es sífutásban versenyzett sízőnk, aki a 119 fős mezőnyben a 89. lett

2018.
02
15

Helytálltak alpesi sízőink Phjongcshangban

Óriás-műlesiklásban Hozmann Szonja a 49. lett, Maróty Mimi az 58. helyen teljesítette a pályát, de végül kizárták. Kékesi Márton 53. lesiklásban.

2018.
02
15

Szőcs Emőke kifutotta magát

Női szabadstílusú 10 km-es sífutásban Szőcs Emőke a 77. helyezést érte el.

2018.
02
15

Miklós Edit maximálisan terhelheti műtött térdét

Olimpiai hetedik alpesi sízőnk egy hónappal a műtétje a gyógytorna mellett már erősít, és tervez.

2018.
02
14

Törölték a szlalom versenyt az olimpián

Az erős szél miatt 1,5 órán át többször is csúsztatták a női műlesiklás rajtját a téli olimpián, Phjongcshangban. Végül péntekre halasztották a számot.

2018.
02
13

Kombinációban bizonyíthattak férfi sízőink

Samsal Dalibor a 32. Kékesi Márton a 35. lett kombinációban a téli olimpián. A szám olimpiai bajnoka az osztrák Marcel Hircher lett.

2018.
02
13

Kónya Ádám helytállt klasszikus sprintben

Sífutónk a 80 fős mezőnyben a 67. helyezést érte el a téli olimpián, Phjongcshangban.

2018.
02
12

A női óriás-műlesiklást is törölték az erős szel miatt

Az alpesi síversenyek helyszínén -16 fok van, jeges széllel, ezért nem mennek a felvonók. A számot csütörtökön bonyolítják le Phjongcshangban

2018.
02
12

Helytálltak síugróink a junior vébén

Vörös Virág és Molnár Flórián az utóbbi 20 év legjobb junior vébés szereplését produkálta a február elején rendezett versenyen.

2018.
02
11

Csütörtökre halasztották a lesiklást az olimpián

Az erős szél szólt közbe a lebonyolításba.A szervezők csütörtökre halasztották a számot, az aznapra kiírt férfi szuperóriás-műlesiklás pedig péntekre, a tartaléknapra tolódik.